В «Дії» з’явиться можливість надання згоди на посмертне донорство

SEO Новости Разное

В «Дії» з’явиться можливість надання згоди на посмертне донорство

В «Дії» з’явиться можливість надання згоди на посмертне донорство

Міністерство охорони здоров’я спільно з Міністерством цифрової трансформації працює над розширенням функціональності мобільного застосунку «Дія» можливістю надання згоди на посмертне донорство. Про це міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко розповів в інтерв’ю «Укрінформу».

Планується, що в майбутньому в «Дії» з’явиться спеціальний розділ, де кожен (за власним бажанням) зможе залишити заяву про згоду на посмертне донорство.

«Кожен, хто ухвалить рішення про найвищий прояв жертовності, зможе за свого життя залишити заяву про згоду стати донором після смерті. Це складна робота, адже інформацію про таку заяву ніхто не має бачити, поки людина жива. Навіть лікарі.

Водночас, інформація має стати доступною, якщо цій людині констатовано смерть мозку, і трансплант-координатор формує картку потенційного донора в ЄДІСТ (Єдина державна інформсистема трансплантації). Коли ці роботи будуть завершені, ми розпочнемо інформаційну кампанію з популяризації донорства органів»

Віктор Ляшко

міністр охорони здоров’я України

Коли саме в «Дії» з’явиться розділ для надання згоди на посмертне донорство, не уточнюється.

У квітні 2019 року в Україні набув чинності закон, який зробив можливими операції з трансплантації органів. Як пригадує hromadske.ua, у 2019-му в Ковелі вперше за 15 років трансплантували серце, 4 липня 2020-го у Львові зробили потрійну операцію з трансплантації, пересадивши серце та дві нирки, а наприкінці грудня 2020 року львівські лікарі провели першу в західній Україні операцію з трансплантації печінки. З січня по квітень в Україні провели 48 операцій з трансплантації органів — з запланованих 250 на весь 2021-й рік.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Похожие записи

Новости

Наконечники, иглы, картриджи для татуажа в Украине

Современные технологии в сфере татуажа развиваются очень активно, совершенствуется оборудование. Поэтому можно рассчитывать на комфортное выполнение работ с гарантией максимальной точности и качества. Пригодиться могут

Новости

Морские курсы — залог эффективного обучения

При помощи обучения можно развиваться практически в любой сфере. Главное воспользоваться качественным порталом, который поможет развиваться и добиваться новых качественных результатов. В настоящее время подобные

Новости

Металлопрокат в Украине

Без металлопроката невозможно представить многие сферы человеческой деятельности. Поэтому можно купить металл под самые разнообразные потребности. Тут главное обратиться в проверенную компанию, чтобы получить доступ